ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ |00a0e3 (866)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ |00a0e3

Καλησπέρα Φίλες και Φίλοι μου

ακόμα ένα  Γεμάτο ΣαββατοΚύριακο για τα πρωταθλήματα της Ένωση μας.

Αναλυτικά παρακάτω:

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 25.11.2017

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βρασίδας Βρασνών - ΠΑΟΚ Ανοιξιάς 

Γήπεδο: Βρασνών - ώρα: 15.00

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 26.11.2017

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟΚ Σταυρού - Ελευθεριακός 

Γήπεδο: Αγίου Βασιλείου - ώρα: 15.00

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Περιστερώνα - Χελιδόνια 

Γήπεδο: Περιστερώνας - ώρα: 11.30

 

Ελλήσποντος Μαδύτου - Αίας Ευόσμου 

Γήπεδο: Μαδύτου - ώρα: 15.00

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηρακλής Μοδίου - Διγενής Κρυονερίου 

Γήπεδο: Μοδίου - ώρα: 11.30

 

ΜΑΣ Στίβου - Αρης Ξηροποτάμου 

Γήπεδο: Στίβου - ώρα: 15.00

 

Δάφνη Ευαγγελισμού - ΠΑΟ Ξυλούπολης 

Γήπεδο: Ευαγγελισμού - ώρα: 15.00

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ

Δράση Αρδαμερίου - Αετός Ανω Σταυρού 

Γήπεδο: Βασιλουδίου - ώρα: 15.00

 

Μ.Αλέξ. Νέας Απολλωνίας - Εθνικός Προφήτη 

Γήπεδο: Νέας Απολλωνίας - ώρα: 15.00

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Σ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ

 

Στο κύπελο καράτε Βορείου Ελλάδος  εγχρώμων και Μαύρων ζωνών που διεξήχθη στην Φλώρινα στις 19 /11/2017 μετείχε και ο Αθλητικός Σύλλογος Shotokan Καρατε «Αριστοτέλης».

Πυροβολάει η Δύναμη Κορώνειας ...

 Με 34 μετάλλια (15-Χρυσά 10-Ασημένια 9-Χάλκινα και δύο 5η θέση)

Ημέρα των ανατροπών. Νέα νίκη του Αριστοτέλη . Νίκησε εντός έδρας με 65-56 στο ντέρμπι των πρωτοπόρων τον Άτλα.

Ένα ακόμη σημαντικό στατιστικό στοιχείο μας έδωσε πριν από λίγο ο Νεκτάριος Ιωαννίδης

Βροχερή Καλημέρα φίλες και φίλοι μου.

Έχουμε αγωνιστική δράση σ'όλες τις Κατηγορίες της Ε.Π.Σ.Μ

Αναλυτικά:

ΣΑΒΒΑΤΟ 18.11.2017

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΑΟΚ Σταυρού - Ελευθεριακός 

Γήπεδο: Αγίου Βασιλείουώρα: 15.00

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βρασίδας Βρασνών - ΠΑΟΚ Ανοιξιάς 

Γήπεδο: Βρασνών - ώρα: 15.00

 

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δράση Αρδαμερίου - Αετός Ανω Σταυρού 

Γήπεδο: Βασιλουδίου - ώρα: 15.00

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19.11.2017

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Περιστερώνα - Χελιδόνια 

Γήπεδο: Περιστερώνας - ώρα: 11.30

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηρακλής Μοδίου - Διγενής Κρυονερίου 

Γήπεδο: Μοδίου - ώρα: 11.30

 

ΜΑΣ Στίβου - Αρης Ξηροποτάμου 

Γήπεδο: Στίβου - ώρα: 15.00

 

Δάφνη Ευαγγελισμού - ΠΑΟ Ξυλούπολης 

Γήπεδο: Ευαγγελισμού - ώρα: 15.00

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μ.Αλέξ. Νέας Απολλωνίας - Εθνικός Προφήτη 

Γήπεδο: Νέας Απολλωνίας - ώρα: 15.00

 

Πηγή από το www.epsm.gr

ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΒΟΛΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΛΟΓΩ ΑΣΧΗΜΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ!!!

Μια καλύτερη χρονιά από την περσινή και την είσοδο στα play-off έχουν βάλει φέτος, στόχο, οι ιθύνοντες του Βρασίδα Βρασνών

Καλή εβδομάδα φίλες και φίλοι μου να έχουμε, μετά από μεγάλη "αποχή" ξανά γράφω:

Είχαμε αγωνιστική δράση σ'όλες τις κατηγορίες των πρωταθλημάτων της Ε.Π.Σ.Μ

Αναλυτικά είχαμε στην Α΄κατηγορία στον 2όμιλο

Ήττα για τον ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ μέσα στην ΚΡΙΘΙΑ με 1-0

στον 3όμιλο είχαμε ήττα  για τον ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟ ΜΑΔΥΤΟΥ μέσα στον ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟ με 2-1

και νικήφορο αποτέλεσμα με ανατροπή για την ομάδα της ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ από 2-1 κατά τις έγινε

σε λίγα λεπτά 2-3 υπέρ της μέσα στην ΕΥΚΑΡΠΙΑ.

Στην Β΄κατηγορία στον 5'ομιλο είχαμε 

Νίκη με 4-0 του ΒΡΑΣΙΔΑ ΒΡΑΣΝΩΝ με αντίπαλο τον ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ με 4-0

Ισσόπαλη η αναμέτρηση με 1-1 ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ Κ ΗΡΑΚΛΗ ΜΟΔΙΟΥ

Σπουδαίο διπλό για την ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ με 0-1 μέσα στον ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟ.

Στην Γ΄κατηγορία στον 4'ομιλο έιχαμε την

Ήττα του ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ με 1-0 στην ΓΕΡΑΚΑΡΟΥ

Σπουδαίο διπλό του ΑΕΤΟΥ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ με 0-1 μέσα στο ΠΡΟΦΗΤΗ όπου έχασε για δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρα.

(10η αγωνιστική)

ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ 0 0 ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ
ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1 1 ΔΟΞΑ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ
ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ 2 1 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ
ΠΑΝΟΡΑΜΑ 3 1 ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν.ΚΡΗΝΗΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 1 2 ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ 1 2 ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ 1 0 ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ  24 0 23-8  7-3-0  12-2  5-0-0  11-6  2-3-0 
ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ  20 0 24-6  6-2-1  13-1  3-1-0  11-5  3-1-1 
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ  17 0 26-11  5-2-2  22-3  4-0-0  4-8  1-2-2 
ΔΟΞΑ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ  17 0 16-15  5-2-3  8-7  3-1-1  8-8  2-1-2 
ΠΑΝΟΡΑΜΑ  17 0 20-19  5-2-3  8-6  3-1-1  12-13  2-1-2 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  15 0 18-10  4-3-2  10-7  2-1-2  8-3  2-2-0 
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν.ΚΡΗΝΗΣ  15 0 15-16  4-3-3  10-9  3-1-1  5-7  1-2-2 
ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ  13 0 12-7  3-4-2  4-2  1-2-1  8-5  2-2-1 
ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  13 0 10-15  3-4-3  8-4  2-3-0  2-11  1-1-3 
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ  11 0 7-6  3-2-4  4-2  2-2-1  3-4  1-0-3 
ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ  9 0 9-19  3-0-6  7-10  2-0-3  2-9  1-0-3 
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  8 0 14-21  2-2-5  13-11  2-2-2  1-10  0-0-3 
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ  5 0 13-22  1-2-5  4-10  1-1-2  9-12  0-1-3 
ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  4 0 8-22  1-1-7  4-12  0-1-3  4-10  1-0-4 
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ  2 0 9-27  0-2-6  3-8  0-1-2  6-19  0-1-4 

 (8η αγωνιστική)

ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 2 3 ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ 4 0 ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 0 1 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 2 1 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 1 0 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 2 1 ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ 1 2 ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  17 0 11-5  5-2-1  8-4  3-1-1  3-1  2-1-0 
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ  16 0 15-10  5-1-2  10-4  3-0-1  5-6  2-1-1 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  16 0 13-9  5-1-2  7-3  3-0-0  6-6  2-1-2 
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ  14 0 20-12  4-2-2  14-6  3-0-1  6-6  1-2-1 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ  14 0 13-8  4-2-2  9-3  3-2-0  4-5  1-0-2 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ  14 0 10-7  4-2-2  5-3  2-2-0  5-4  2-0-2 
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ  11 0 12-10  3-2-3  7-4  2-1-1  5-6  1-1-2 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ  11 0 10-11  3-2-3  4-8  0-1-2  6-3  3-1-1 
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ  10 0 11-11  3-1-4  4-5  1-1-2  7-6  2-0-2 
ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  10 0 11-14  3-1-4  5-4  2-1-1  6-10  1-0-3 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ  8 0 5-6  2-2-4  3-5  1-1-3  2-1  1-1-1 
ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ  8 0 15-23  2-2-4  11-10  2-1-1  4-13  0-1-3 
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ  7 0 9-16  2-1-5  1-5  0-0-3  8-11  2-1-2 
ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ  1 0 7-20  0-1-7  2-8  0-0-4  5-12  0-1-3 

 

(7η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ 1 1 ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ 4 0 ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 2 0 Μ.ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ
ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 0 1 ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 1 0 ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ
ΠΑΟ ΞΥΛΟΥΠΟΛΗΣ 2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ  14 0 14-10  4-2-1  7-5  2-1-1  7-5  2-1-0 
ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ  13 0 11-5  4-1-1  8-5  2-1-1  3-0  2-0-0 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ  11 0 14-6  3-2-0  7-3  1-2-0  7-3  2-0-0 
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ  11 0 15-16  3-2-2  9-5  3-0-1  6-11  0-2-1 
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ  10 0 18-10  3-1-2  10-4  2-1-0  8-6  1-0-2 
ΠΑΟ ΞΥΛΟΥΠΟΛΗΣ  10 0 11-5  3-1-1  3-2  1-1-0  8-3  2-0-1 
Μ.ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ  10 0 7-9  3-1-3  5-5  2-0-1  2-4  1-1-2 
ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  8 0 11-10  2-2-2  2-3  0-1-1  9-7  2-1-1 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ  8 0 13-14  2-2-3  9-6  2-0-1  4-8  0-2-2 
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ  7 0 15-14  2-1-3  12-6  2-0-1  3-8  0-1-2 
ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ  6 0 4-10  1-3-3  4-8  1-1-2  0-2  0-2-1 
ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ  4 0 8-16  1-1-5  5-5  1-1-1  3-11  0-0-4 
ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ  -1 -2 0-16  0-1-5  0-3  0-1-2  0-13  0-0-3 


ΑΟ ΘΡΑΚΗΣ 1 3 ΔΡΑΣΗ ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ
ΔΟΞΑ ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ 1 0 Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ 0 1 ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΔΡΑΣΗ ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ  12 0 12-4  4-0-1  4-2  2-0-0  8-2  2-0-1 
ΔΟΞΑ ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ  10 0 9-5  3-1-1  6-3  2-1-0  3-2  1-0-1 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ  7 0 7-7  2-1-2  5-6  1-0-2  2-1  1-1-0 
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ  7 0 5-7  2-1-2  1-2  1-0-1  4-5  1-1-1 
ΑΟ ΘΡΑΚΗΣ  6 0 10-11  2-0-3  5-6  1-0-2  5-5  1-0-1 
Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ  -3 -4 3-12  0-1-4  2-4  0-1-1  1-8  0-0-3 

 

 

 Πηγή από το www.epsm.gr

Έχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο, οι κορασίδες του Αριστοτέλη Σταυρού επικράτησαν στην Ηλιούπολη του ΕΟ Σταυρούπολης με 19-45.

Σελίδα 2 από 62
Top