ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ |00a0e3 (866)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ |00a0e3

165152 1671628603843 4177176 n(Γράφει ο Θοδωρής Σαββίδης)
Το σερί συνεχίζεται για το ανδρικό του Αριστοτέλη. Έκτη διαδοχική νίκη, εντός έδρας αυτή την φορά.. Νίκησε με 56-53 τον συνονόματο Αριστοτέλη της Θεσσαλονίκης, φτάνοντας τις 10 νίκες στο πρωτάθλημα.

 

15037076 10207546580609092 1385662642222505145 n

Καλημέρα φίλοι μου

Οι μάχες για τα πρωταθλήματα της Ά κατηγορίας του 4΄ομίλου και της Β΄κατηγορίας του 5 ομίλου κορυφώνεται.

Στο τέλος όμως ξυρίζουν το γαμπρό λέει μια παροιμία μας.

Για να δούμε όμως ποιό αναλυτικά:

Ποιά ομάδα θα κατακτήσει το πρωτάθλημα;

Ποιές ομάδες θα είναι στην έξάδα;

Ποιές ομάδες θα υποβιβαστούν κατηγορία;

Ερώτήματα που θα απαντηθούν σε λίγους μήνες μέχρι τότε υπομονή!!

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  54 0 57-18  16-6-1  26-6  8-3-0  31-12  8-3-1 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ  54 0 62-31  17-3-3  40-21  9-2-1  22-10  8-1-2 
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ  50 0 56-23  15-5-3  31-8  9-2-1  25-15  6-3-2 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  46 0 54-22  14-4-5  23-7  7-3-1  31-15  7-1-4 
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ  41 0 47-28  12-5-6  28-16  7-2-3  19-12  5-3-3 
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ  41 0 46-31  13-2-8  26-15  7-1-4  20-16  6-1-4 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ  40 0 39-25  12-4-7  21-13  6-1-4  18-12  6-3-3 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ  38 0 39-39  11-5-7  21-17  6-2-3  18-22  5-3-4 
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ  31 0 43-38  9-4-10  26-13  7-2-2  17-25  2-2-8 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  29 0 31-30  8-5-10  19-12  6-2-4  12-18  2-3-6 
ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ  25 0 33-50  8-1-14  21-23  5-1-6  12-27  3-0-8 
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ  23 0 32-40  7-2-14  21-19  5-2-5  11-21  2-0-9 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ  23 0 32-48  7-2-14  18-14  5-1-5  14-34  2-1-9 
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ  21 0 30-52  5-6-12  17-20  4-3-4  13-32  1-3-8 
ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  8 0 12-71  2-2-19  7-31  2-1-9  5-40  0-1-10 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ  -2 -2 4-71  0-0-23  3-34  0-0-11  1-37  0-0-12 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ - ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ - ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ - ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ - ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ - ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ - ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ - ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ

 

Το ίδιο ισχύει και για την Β΄κατηγορία:

Ποιά ομάδα θα κατακτήσει το πρωτάθλημα;

Ποίες ομάδες θα συμμέτασχουν σε αγώνες μπαράζ για την άνοδο τους στην Ά κατηγορια;

Ποιές ομάδες θα υποβιβαστούν κατηγορία;

Ερώτήματα που θα απαντηθούν σε λίγους μήνες μέχρι τότε υπομονή!!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ  45 0 46-12  14-3-2  19-1  7-1-1  27-11  7-2-1 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ  43 0 34-12  13-4-2  14-7  6-3-1  20-5  7-1-1 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ  42 0 38-14  13-3-2  21-7  7-1-1  17-7  6-2-1 
ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ  29 0 29-21  8-5-6  22-10  7-2-1  7-11  1-3-5 
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ  28 0 21-19  8-4-7  11-10  3-2-3  10-9  5-2-4 
ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ  27 -5 27-18  10-2-7  18-9  8-1-2  9-9  2-1-5 
ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ  24 0 28-34  8-0-10  17-16  5-0-4  11-18  3-0-6 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ  22 0 26-23  6-4-8  11-10  3-3-3  15-13  3-1-5 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ  21 0 23-27  5-6-7  14-13  4-3-2  9-14  1-3-5 
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ  20 0 22-27  5-5-8  14-13  4-2-3  8-14  1-3-5 
Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ  16 -3 28-41  5-4-9  15-19  3-3-3  13-22  2-1-6 
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ  7 0 19-61  2-1-16  6-30  0-1-8  13-31  2-0-8 
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ  6 0 15-47  1-3-14  8-21  1-0-8  7-26  0-3-6 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ - ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ - ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ - Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ

Ευχόμαστε ολόψυχα τα καλύτερα για τις ομάδες του Δήμου μας.

(Άγγελος Καραϊσαρίδης)

Πληροφορίες από το

www.epsm.gr

dafni.jpg

Ένα αποτέλεσμα που δίνει δεύτερη ευκαιρία στον Σοχό να διεκδικήσει τον τίτλο αλλά και στον Διγενή Κρυονερίου που βρίσκεται στο -2 από την Μάδυτο και σε ενδεχόμενη ισοβαθμία έχει το πάνω «χέρι» από τον πρωτοπόρο Ελλήσποντο.

Η Δάφνη Ευαγγελισμού του Σάββα Σερτσόγλου αποδείχθηκε για ακόμα μια φορά ένας πολύ σκληρός αντίπαλος. Αν και προηγήθηκε δύο φορές, τελικά ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές για το τελικό 2-2, ένα σκορ όπου ανατρέπει για πολλοστή φορά τα δεδομένα στη μάχη της κορυφής.

(Άγγελος Καραϊσαρίδης)

Πηγή:www.epsm24.gr

anoiksia

Καλήμερα φίλες και φίλοι μου σας εύχομαι καλή εβδομάδα.

Έχουμε έντονο ενδιαφέρον στα πρωταθλήματα της Α΄κατηγοριάς του ΄4 όμιλου και της Β΄κατηγορίας του ΄5 ομίλου αντίστοιχα.

Όσο για την Γ΄κατηγορία του 4΄ομίλου τα πράγματα έχουν κάπως ξεκαθαρίσει τα πράγματα.

Για να δούμε ποίο αναλυτικά παρακάτω:

                 Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)             

                                                                                  (23η αγωνιστική)

ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 1 5 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ 2 2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 0 2 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ 0 1 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ 3 1 ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ 0 3 ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ
ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 0 2 ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ 0 0 ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός   εκτός  
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  54 0 57-18  16-6-1  26-6  8-3-0  31-12  8-3-1 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ  54 0 62-31  17-3-3  40-21  9-2-1  22-10  8-1-2 
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ  50 0 56-23  15-5-3  31-8  9-2-1  25-15  6-3-2 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  46 0 54-22  14-4-5  23-7  7-3-1  31-15  7-1-4 
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ  41 0 47-28  12-5-6  28-16  7-2-3  19-12  5-3-3 
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ  41 0 46-31  13-2-8  26-15  7-1-4  20-16  6-1-4 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ  40 0 39-25  12-4-7  21-13  6-1-4  18-12  6-3-3 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ  38 0 39-39  11-5-7  21-17  6-2-3  18-22  5-3-4 
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ  31 0 43-38  9-4-10  26-13  7-2-2  17-25  2-2-8 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  29 0 31-30  8-5-10  19-12  6-2-4  12-18  2-3-6 
ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ  25 0 33-50  8-1-14  21-23  5-1-6  12-27  3-0-8 
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ  23 0 32-40  7-2-14  21-19  5-2-5  11-21  2-0-9 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ  23 0 32-48  7-2-14  18-14  5-1-5  14-34  2-1-9 
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ  21 0 30-52  5-6-12  17-20  4-3-4  13-32  1-3-8 
ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  8 0 12-71  2-2-19  7-31  2-1-9  5-40  0-1-10 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ  -2 -2 4-71  0-0-23  3-34  0-0-11  1-37  0-0-12 

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

 

(20η αγωνιστική)

 

ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ 2 2 ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 4 1 ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ
ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ 0 3 ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ
Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ 0 0 ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 1 0 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ 1 0 ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός   εκτός  
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ  45 0 46-12  14-3-2  19-1  7-1-1  27-11  7-2-1 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ  43 0 34-12  13-4-2  14-7  6-3-1  20-5  7-1-1 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ  42 0 38-14  13-3-2  21-7  7-1-1  17-7  6-2-1 
ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ  29 0 29-21  8-5-6  22-10  7-2-1  7-11  1-3-5 
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ  28 0 21-19  8-4-7  11-10  3-2-3  10-9  5-2-4 
ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ  27 -5 27-18  10-2-7  18-9  8-1-2  9-9  2-1-5 
ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ  24 0 28-34  8-0-10  17-16  5-0-4  11-18  3-0-6 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ  22 0 26-23  6-4-8  11-10  3-3-3  15-13  3-1-5 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ  21 0 23-27  5-6-7  14-13  4-3-2  9-14  1-3-5 
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ  20 0 22-27  5-5-8  14-13  4-2-3  8-14  1-3-5 
Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ  16 -3 28-41  5-4-9  15-19  3-3-3  13-22  2-1-6 
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ  7 0 19-61  2-1-16  6-30  0-1-8  13-31  2-0-8 
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ  6 0 15-47  1-3-14  8-21  1-0-8  7-26  0-3-6 

 

 

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

 

(15η αγωνιστική)

 

ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ 2 2 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ
ΑΕ ΜΑΡΤΙΟΥ 2 1 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ
ΔΟΞΑ ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ 4 0 ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΛΑΜΩΤΟΥ
ΔΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 1 1 ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός   εκτός  
ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ  37 0 33-4  12-1-0  19-1  6-0-0  14-3  6-1-0 
ΔΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  29 0 27-9  8-5-1  14-4  4-3-0  13-5  4-2-1 
ΑΕ ΜΑΡΤΙΟΥ  27 0 38-20  8-3-2  23-10  4-2-1  15-10  4-1-1 
ΔΟΞΑ ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ  19 0 21-19  6-1-7  14-6  4-1-2  7-13  2-0-5 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ  18 0 25-25  5-3-5  11-8  3-1-2  14-17  2-2-3 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΛΑΜΩΤΟΥ  18 0 23-25  5-3-6  12-13  3-1-4  11-12  2-2-2 
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ  10 0 17-25  3-1-9  9-13  1-0-5  8-12  2-1-4 
ΔΡΑΣΗ ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ  9 0 14-43  3-0-10  11-19  3-0-4  3-24  0-0-6 
ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ  4 0 11-39  1-1-11  8-14  1-1-4  3-25  0-0-7 

 

(Άγγελος Καραϊσαρίδης)

Πληροφορίες από το

www.epsm.gr

fos shmaΕξόρμηση - Εκδρομή: Χιονοδρομικό κέντρο Φαλακρό Δράμας

Ημερομηνία εξόρμησης: 12/03/2017

Τόπος συνάντησης: Κ.Ε.Π. Σταυρού (Ηρώον)

 

vrasidasomadaa

Καλησπέρα φίλες και φίλοι μου σας εύχομαι καλό σαββατοκύριακο.

Μέινανε 8 στροφές για το τέλος του Πρωταθλήματος της Ά Κατηγορίας του 4 ομίλου της Ε.Π.Σ.Μ και η αγωνία κορυφώνεται για το ποίες ομάδες θα είναι στην πρώτη εξάδα καθώς και ποιά ομάδα θα στεφτεί Πρωταθλήτρια.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  53 0 57-18  16-5-1  26-6  8-2-0  31-12  8-3-1 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ  51 0 61-31  16-3-3  40-21  9-2-1  21-10  7-1-2 
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ  47 0 53-22  14-5-3  28-7  8-2-1  25-15  6-3-2 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  43 0 52-22  13-4-5  23-7  7-3-1  29-15  6-1-4 
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ  40 0 47-28  12-4-6  28-16  7-2-3  19-12  5-2-3 
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ  38 0 43-31  12-2-8  26-15  7-1-4  17-16  5-1-4 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ  37 0 34-24  11-4-7  21-13  6-1-4  13-11  5-3-3 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ  37 0 37-37  11-4-7  19-15  6-1-3  18-22  5-3-4 

Το πρόγραμμα των ομάδων που έχουν ως το τέλος του πρωταθλήματος.

ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ (ΣΤΑΥΡΟΣ,*ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ,ΚΟΛΧΙΚΟ,*ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ,ΑΣΚΟΣ,*ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ,ΛΑΓΥΝΑ,ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ (*ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ,ΛΑΓΥΝΑ,*ΚΑΒΑΛΑΡΙ,ΜΟΝΟΛΟΦΟΣ,*ΑΣΣΗΡΟΣ,*ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ,ΛΗΤΗ,*ΔΡΥΜΟΣ)

ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ (ΑΣΣΗΡΟΣ,*ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ,ΛΗΤΗ,*ΔΡΥΜΟΣ,*ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ,ΑΕ ΓΕΩΡΓΙΟΥ,*ΣΤΑΥΡΟΣ,ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ (*ΔΡΥΜΟΣ,ΔΟΡΚΑΔΑ,*ΑΕ ΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΣΤΑΥΡΟΣ,*ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ,ΚΟΛΧΙΚΟ,ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ,*ΑΣΚΟΣ)

ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ (*ΚΑΒΑΛΑΡΙ,*ΜΟΝΟΛΟΦΟΣ,ΑΣΣΗΡΟΣ,*ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ,ΛΗΤΗ,*ΔΡΥΜΟΣ,ΔΟΡΚΑΔΑ,*ΑΕ ΓΕΩΡΓΙΟΥ)

ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑΣ (*ΛΑΓΥΝΑ,ΚΑΒΑΛΑΡΙ,*ΜΟΝΟΛΟΦΟΣ,*ΑΣΣΗΡΟΣ,ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ,*ΛΗΤΗ,ΔΡΥΜΟΣ,*ΔΟΡΚΑΔΑ)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ (*ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ,ΔΡΥΜΟΣ,*ΔΟΡΚΑΔΑ,ΑΕ ΓΕΩΡΓΙΟΥ,*ΣΤΑΥΡΟΣ,ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ,*ΚΟΛΧΙΚΟ,ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕ.)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ (ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ,ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΣ,*ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ,ΛΑΓΥΝΑ,*ΚΑΒΑΛΑΡΙ,ΜΟΝΟΛΟΦΟΣ,*ΑΣΣΗΡΟΣ,ΩΡΑΙ.)

(Με * ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ)

(Για να δούμε ποίοι θα χαμογελάσουν στο τέλος λίγο υπομονή!)

 

Ενδιαφέρον έχουμε και στο Πρώτάθλημα της Β΄Κατηγορίας του 5΄ομίλου της Ε.Π.Σ.Μ οπού εκεί μέινανε 7 στροφές για το τέλος του Πρωταθλήματος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

 

ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ  44 0 44-10  14-2-2  19-1  7-1-1  25-9  7-1-1 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ  40 0 33-12  12-4-2  13-7  5-3-1  20-5  7-1-1 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ  39 0 34-13  12-3-2  17-6  6-1-1  17-7 

6-2-1

ΜΑΔΥΤΟΣ (*ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ,ΑΝΟΙΞΙΑ,*ΣΤΑΥΡΟΣ,ΟΣΣΑ,*ΣΧΟΛΑΡΙ,ΜΟΔΙ,ΡΕΠΟ)

ΚΡΥΟΝΕΡΙ (ΣΧΟΛΑΡΙ, ΡΕΠΟ,*ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙ,ΝΕΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ,*ΣΟΧΟΣ,ΑΝΟΙΞΙΑ,*ΟΣΣΑ)

ΣΟΧΟΣ( ΑΝΟΙΞΙΑ,*ΟΣΣΑ,ΜΟΔΙ,*ΒΡΑΣΝΑ,ΚΡΥΟΝΕΡΙ,*ΣΤΙΒΟΣ,ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ)

(Με * ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ)

Στην Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ευχόμαστε καλή επιτυχία στον ΕΘΝΙΚΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΚΑΙ ΠΑΟ ΜΕΛΙΣΟΥΡΓΟΥ)

 

Ευχόμαστε ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ

(Άγγελος Καραϊσαρίδης Πληροφορίες από το www.epsm.gr

madytospanhgyriaΜεθυσμένη πολιτεία έμοιαζε ο χώρος των αποδυτηρίων στο γήπεδο της Μαδύτου λίγο μετά την λήξη των θριάμβου επί του Εθνικού Σοχού (3-0)

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!!!

JHROPOTAMOS

 

22η αγωνιστική)
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

 

 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 5 0 ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 2 0 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ 5 2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ 2 1 ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ 1 0 ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ 1 4 ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ 3 0 ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ
ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2 1 ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  53 0 57-18  16-5-1  26-6  8-2-0  31-12  8-3-1 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ  51 0 61-31  16-3-3  40-21  9-2-1  21-10  7-1-2 
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ  47 0 53-22  14-5-3  28-7  8-2-1  25-15  6-3-2 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  43 0 52-22  13-4-5  23-7  7-3-1  29-15  6-1-4 
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ  40 0 47-28  12-4-6  28-16  7-2-3  19-12  5-2-3 
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ  38 0 43-31  12-2-8  26-15  7-1-4  17-16  5-1-4 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ  37 0 34-24  11-4-7  21-13  6-1-4  13-11  5-3-3 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ  37 0 37-37  11-4-7  19-15  6-1-3  18-22  5-3-4 
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ  31 0 43-37  9-4-9  26-12  7-2-1  17-25  2-2-8 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  28 0 29-28  8-4-10  19-12  6-2-4  10-16  2-2-6 
ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ  25 0 33-48  8-1-13  21-21  5-1-5  12-27  3-0-8 
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ  23 0 32-38  7-2-13  21-17  5-2-4  11-21  2-0-9 
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ  21 0 29-49  5-6-11  17-20  4-3-4  12-29  1-3-7 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ  20 0 30-48  6-2-14  18-14  5-1-5  12-34  1-1-9 
ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  8 0 11-66  2-2-18  6-26  2-1-8  5-40  0-1-10 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ  -2 -2 4-68  0-0-22  3-31  0-0-10  1-37  0-0-12 

 

(19η αγωνιστική)

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ

 

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ
ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ 3 0 ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ
ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ 4 2 Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ 0 3 ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ 1 1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ 4 1 ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ  41 0 41-10  13-2-2  16-1  6-1-1  25-9  7-1-1 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ  40 0 33-12  12-4-2  13-7  5-3-1  20-5  7-1-1 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ  39 0 34-10  12-3-1  17-6  6-1-1  17-4  6-2-0 
ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ  28 0 27-19  8-4-6  20-8  7-1-1  7-11  1-3-5 
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ  28 0 21-18  8-4-6  11-10  3-2-3  10-8  5-2-3 
ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ  27 -5 27-15  10-2-6  18-6  8-1-1  9-9  2-1-5 
ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ  24 0 27-30  8-0-9  17-16  5-0-4  10-14  3-0-5 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ  22 0 26-22  6-4-7  11-10  3-3-3  15-12  3-1-4 
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ  19 0 22-27  5-4-8  14-13  4-2-3  8-14  1-2-5 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ  18 0 22-27  4-6-7  13-13  3-3-2  9-14  1-3-5 
Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ  15 -3 28-41  5-3-9  15-19  3-2-3  13-22  2-1-6 
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ  6 0 15-47  1-3-14  8-21  1-0-8  7-26  0-3-6 
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ  4 0 16-61  1-1-16  6-30  0-1-8  10-31  1-0-8 

 

Άγγελος Καραϊσαριδης 

(Πληροφορίες από το )www.epsm.gr

souglianitrailO Αγώνας “Σουγλιάνι Trail” θα πραγματοποιηθεί στις 23 Απριλίου 2017 στο Στρατονικό Όρος, στον Σταυρό Θεσσαλονίκης (κεντρική Μακεδονία). Η διαδρομή του αγώνα έχει μήκος 24,5χιλιόμετρα και θετική υψομετρική διαφορά +1600 μέτρα.

165152 1671628603843 4177176 n(Γράφει ο Θοδωρής Σαββίδης)

Έπαιξε όσο χρειαζόταν το ανδρικό του Αριστοτέλη και νίκησε εύκολα εκτός έδρας τον Φίλιππο με 36-67. Ο Αριστοτέλης με αυτή τη νίκη έφτασε στις 5 σερί νίκες, δείχνοντας για μια ακόμα χρονιά ότι ανεβάζει την απόδοσή του στο 2ο γύρο.

Σελίδα 6 από 62
Top