ΕΠΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ο ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ, ΤΟ 2-5, ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ 6-5!

01 Νοεμβρίου 2016
(0 ψήφοι)
K2_ITEM_AUTHOR

paokstΜόνο ο ΠΑΟΚ Σταυρού είναι ικανός να μετατρέψει όλα τα παιχνίδια του σε… ποδοσφαιρικά θρίλερ.

Ο «δικέφαλος» που μέχρι χθες κέρδιζε μόνο μακριά από την έδρα του, είπε επιτέλους να πάρει τη πρώτη του νίκη απέναντι στον Διγενή Μονολόφου με 6-5!

Όχι βέβαια έτσι απλά. Αν και βρέθηκε μέχρι το 55′ να χάνει με 2-5 (ημίχρονο 2-4), οι παίκτες του Πέτρου Σαλέπη έκαναν… μαγικό comeback στο παιχνίδι, σημειώνοντας τέσσερα γκολ σε μισή ώρα παιχνιδιού και συγκεκριμένα με  το γκολ του Ταξιάρχου στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, να ξεσηκώσει τον κόσμο του ΠΑΟΚ. Οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ έδωσαν για ακόμα μια φορά δυναμικό παρών, ξεπερνώντας τα 300 άτομα, παίζοντας και αυτός το δικό του ρόλο για την ιστορική ανατροπή.

Από δύο γκολ σημείωσαν για τον «δικέφαλο» ο Δημήτρης Πρόκος και ο Ταξιάρχου ενώ από ένα πέτυχαν ο Μπουλάρι και ο Κανέλλης, με τον Ταξιάρχου να είναι δικαιωματικά ο πολυτιμότερος παίκτης, καθώς με την είσοδο του στο παιχνίδι, ήταν αυτός που αναγέννησε τους γηπεδούχους.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του ΠΑΟΚ Σταυρού στο ανακαινισμένο του γήπεδο, προσφέροντας μαζί με τον Διγενή Μονολόφου ένα από τα ομορφότερα παιχνίδια της χρονιάς, με ένα τρομερό ρυθμό και με εκατέρωθεν ευκαιρίες.

Πηγή: epsm24.gr