ΠΕΜΠΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ & ΕΝΑΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ «ΜΥΓΔΟΝΙΑ»
  • μέγεθος γραμματοσειράς +

07 Δεκεμβρίου 2016
(0 ψήφοι)
K2_ITEM_AUTHOR 

mygdonia513 ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ & 2 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΣΤΙΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ (LOW KICK, FULL CONTACT & SEMI CONTACT) !!!

«ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΧΗΤΕΣ» Αυτό τόνισε ο προπονητής των αθλητών κ. Παρις Παρισίδης.

Τα θερμά μας συγχαρητήρια για τους αθλητές που έδωσαν ότι καλύτερο μπορούσαν, και φυσικά έκαναν περήφανο τον προπονητή τους.

 mygdonia mygdonia1

mygdonia2

Δελτίο Τύπου :

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε στις 26 & 27/11/2016, το 5Ο Διεθνές & 9ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ πολεμικών τεχνών «ΜΥΓΔΟΝΙΑ» στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολίχνης του ΔΗΜΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ στην Θεσσαλονίκη.

Η διοργάνωση ήταν υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πολεμικών Τεχνών (Ε.Ο.Π.Τ.) και την υποστήριξη του Δήμου ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ.

Οι αθλητές που έλαβαν μέρος ξεπέρασαν τους 1000 και πάνω από 100 σύλλογοι. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους και συνεχάρησαν από το Δήμο Παύλου Μελά ο ειδικά εντεταλμένος για θέματα αθλητισμού αντιδήμαρχος κ.Δ.Λαλές και ο Βουλευτής κ.Φωκάς Αριστείδης, οι οποίοι δήλωσαν ότι είναι αρωγοί πάντοτε σε τέτοιου είδους εκδηλώσεις.

Πραγματοποιήθηκαν κατηγορίες : σκιαμαχίες κινέζικες,κορεάτικες, γιαπωνέζικες, τεχνικών αυτοάμυνας άοπλων και με όπλα, στοχομαχίας, ημιεπαφής, ελαφράς επαφής, πλήρης επαφής, χαμηλών λακτισμάτων , ταϊλανδέζικης πυγμαχίας, μάχης ρίψεων και κλειδωμάτων και μικτής μάχης. Επίσης έγινε και η πρόκριση για το CHALLENGE LIST MCP 6 από την ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΜΙΚΤΗΣ ΜΑΧΗΣ.

Όλα κινήθηκαν ομαλά, με σύντομη ροή, χωρίς ταλαιπωρία και καθυστέρηση.

Οι σύλλογοι που έλαβαν μέρος ήταν, Α.Σ.DRAGON MASTER, , Α.Σ.ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ, Α.Σ.ΑΘΛΟΣ, Α.Σ.ΚΑΣΣΑΝΔΡΟΣ, Π.Σ.ΚΑΘΑΡΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ, Α.Σ.ΜΥΓΔΟΝΙΑ, Α.Ο.ΒΟΥ ΣΟΥ ΚΒΑΝ, Α.Σ.ΔΙΑΣ ΣΕΡΡΩΝ, Α.Σ.ΔΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Α.Σ.Π.Τ.ΦΟΙΝΙΚΑΣ, Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ ΚΑΡΑΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ-ΚΟΡΔΕΛΙΟ,Α.Σ.ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ,Α.Σ.ΔΙΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ, Α.Π.Σ.ΕΛΠΙΔΑ, Α.Σ. ΚΙΚ ΤΑΙ ΜΠΟΞΙΝΓΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ,Α.Σ.ΟΙ ΑΘΑΝΑΤΟΙ, Α.Σ. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ, Α.Σ.Γ.Σ.Κ.ΜΑΣΤΕΡΣ,Α.Σ.ΟΡΙΖΩΝ, Α.Σ.ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ, Α.Σ.Σ.Κ.ΟΛΥΜΠΙΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ, Α.Σ.ΠΑΜΜΑΧΟΝ, Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, Α.Σ.ΤΚΝ ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟ, Α.Σ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΦΑΛΑΓΓΑ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ,Α.Σ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ, Α.Σ. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ, Α.Σ.ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ, Α.Σ.ΤΑΛΩΣ,ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, Α.Σ.Ν.ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ,Α.Σ.ΤΚΝΣΤΑΥΡ/ΛΗΣ, Α.Σ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ, Α.Γ.Ο. ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΣΕΡΡΩΝ, Α.Σ.ΚΙΝΕΖΟΣ,Α.Σ.ΤΡΙΛΟΦΟΥ,Ο ΣΑΜΨΩΝ,Α.Σ.ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ,MAGMA TEAM, ΟΥΛΤΡΑ ΦΑΙΤΕΡΣ, Α.Σ.ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ,Α.Σ.Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΑΝΘΗΣ,Α.Σ.ΤΙΤΑΝΕΣ, Α.Σ.ΤΙΤΑΝΕΣ ΜΑΧΗΤΕΣ,Α.Σ.ΑΙΟΛΟΣ,Α.Σ.ΚΑΡΑΤΕ ΠΑΛΑΙΟΣ, Α.Σ.ΤΚΝ ΦΛΟΓΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ,Α.Σ. POWER CENTER, Α.Σ.Μ.Α.ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ,Α.Σ.ΠΗΓΑΣΟΣ, Α.Σ.GFC, Α.Σ.ΓΟΥ ΣΟΥ ΚΟΥΑΝ, Α.Σ Ο ΠΑΜΜΑΧΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ, Α.Σ.ΣΑΟΛΙΝ ΓΟΥ ΚΟΥΝΓΚ Ν.ΕΛΛΑΔΟΣ, Κ.Π.ΣΑΟΛΙΝ ΑΘΗΝΑΣ,Κ.Π.ΣΑΟΛΙΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ, Α.Σ.ΑΡΤΕΜΙΔΑ, Α.Σ.ΑΡΙΣΤΟΜΑΧΟΣ, Α.Σ.ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΤΡΑΠΟΣ, Π.Σ.ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ ΤΑ ΓΕΡΑΚΙΑ, Α.Σ.SOGUN ΦΛΩΡΙΝΑΣ,Π.Σ.ΕΡΕΥΝΑΣ Κ ΑΥΤΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, Σ.Φ.Α.ΑΕΝΑΗ ΚΙΝΗΣΗ. Σ.Φ.Α.ΑΜΕΣΟΤΗΤΑ. Σ.Φ.Α.ΗΡΕΜΗ ΔΥΝΑΜΙΣ, , Α.Σ.ΡΙΖΩΜΑΤΑ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ,Σ.Φ.Α.ΕΥΓΕΝΗΣ ΑΜΙΛΛΑ,Η ΑΥΤΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ, Η ΚΑΘΑΡΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ, Η ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,Η ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΑΥΤΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ, Α.Σ.ΠΑΜΜΑΧΟΝ, Α.Σ.ΓΚΟΛΤΕΝ ΓΟΥΡΙΟΡΣ, Α.Σ.ΤΙΓΡΗΣ Κ ΔΡΑΚΟΣ, Α.Σ.ΚΙΚ ΜΠΟΞΙΝΓΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, Α.Σ.ΔΥΝΑΜΗ ΝΕΑΠΟΛΗΣ, Α.Σ.ΔΙΑΠΛΑΣΗ, Α.Π.Σ.ΛΕΩΝ, Α.ΑΕΙΚΙΝΗΤΟΝ, Α.Σ.ΕΡΜΗΣ ΠΑΡΓΑΣ, Α.Σ.ΕΥΚΛΕΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ, Α.Σ.ΕΥΚΛΕΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ, Α.Σ.ΕΥΚΛΕΑΣ ΑΡΤΑΣ, Α.Σ.ΑΤΛΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ, Α.Σ.ΕΥΚΛΕΑΣ ΛΟΥΡΟΥ, Α.Σ.ΑΡΤΕΜΙΣ, Π.Σ.ΛΕΩΝ ΝΕΜΕΑΣ, Α.Σ.ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΛΑΡΙΣΑΣ, Α.Σ.ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ, Α.Σ.ΑΙΝΕΙΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ, Α.Σ.ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ ΛΑΡΙΣΑΣ, Α.Σ.ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ, Α.Σ.ΔΙΟΓΕΝΗΣ, Α.Σ.Κ.Φ.Ο ΜΑΧΗΤΗΣ ΡΟΔΟΥ,Α.Σ.ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΡΑΜΑΣ, Α.Σ.ΚΡΗΝΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ, Α.Σ.ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ, Α.Σ.ΚΑΛΛΙΜΑΧΟΣ, Α.Σ.ΑΤΡΩΤΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, BRASA ΞΑΝΘΗΣ, Α.Σ.ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ (DRACULINO TEAM), Α.Σ.ΣΑΡΙΣΣΑ, Α.Σ.GUNG FU ΠΟΓΡΑΔΕΤΣ (ΑΛΒΑΝΙΑ) και ZAN NEN DO (FYROM).

Οι σύλλογοι ήταν από την Θεσσαλονίκη, τον Λαγκαδά, Α.Βασίλειο, Σέρρες, Ξάνθη, Φλώρινα, Ξυλόκαστρο, Αθήνα, Πύργο Ηλείας, Κιάτο (Ν.Κορινθίας), Ν.Μουδανιά, Κασσάνδρα (Χαλκιδικής), Σήμαντρα (Χαλκιδικής), Ν.Καλλικράτεια, Σταυρό, Ν.Απολλωνία, Βόλο, Λάρισα, Βέροια, Καστοριά, Κομοτηνή, Πρέβεζα, Άρτα, Λευκάδα, Κιλκίς, Ρόδο, Σκύδρα, Πάργα, Κατερίνη, Αριδαία, Καλαμπάκι, Γιαννιτσά, Ν.Μηχανιώνα, Καβάλα, Τρίλοφο, Πολύκαστρο, Δράμα, Μεσημέρι, Αλβανία και FYROM.

Οι εκπαιδευτές που έλαβαν μέρος ήταν Ι.Τσικρικώνης, Π.Γρηγοριάδης, Γ.Σαββίδης, Χ.Καζαντζίδης, Δ.Καπέλλος, Ε.Λιάκος, Γ.Μλουκίε, Χ.Κανελλόπουλος, Σ.Κουρσάρης, Χ.Μπαντάκ,Κ.Ντίνης,Κ.Πουντζουκίδης, Α.Μουτσάκης, Γ.Σαμαρτζίδης, Ι.Νεοχωρίτης, Κ.Γεωργιάδης, Σ.Αποστολάκης, Δ.Πάτρας, Θ.Μηναίος, Γ.Πολατίδης, Β.Καλογιάννης, Χ.Μποζίνης, Σ.Τοκμακίδης,Γ.Γραμμένος,Ν.Καρανίκας, Μ.Αναγνωστοπούλου, Ε.Χατηκαλλινικίδης, Δ.Παρίδης, Χ.Βαφειάδης, Ε.Καββαδίας, Γ.Κατοπόδης, Α.Σολδάτος, Θ.Λώλης, Ι.Φωτιάδης, Π.Πλασκασοβίτης, Σ.Κίρτσος,Α.Γιαννακόπουλος,Χ.Νιζυσκιώτης, Γ.Πουγιουκίδης, Μ.Ξανθάκη, Χ.Ελισιάδης, Ν.Κοτασίδης, Χ.Δήττας, Σ.Καλτάκης, Θ.Χατζόπουλος, Θ.Ζυρίδης, Γ.Τουζόζογλου, Ν.Αγαθόπουλος, Γ.Δραγούτσης,Α.Κεχαγιας,Π.Μακρίδης,Ε.Πυργέλης, Α.Τάρρας, Β.Παπαδόπουλος, Φ.Φωτιάδης, Ε.Μαυρομάτη, Ι.Νεοχωρίτης, Α.Γκούλιαν, Μ.Μακαμπί,Κ.Αρμάγος, Θ.Καπητανίδης, Π.Πέντζος, Δ.Γρίβας, Α.Ματζιώκας, Π.Παρισίδης, Δ.Παπαδόπουλος,Γ.Κατσαούνου,Κ.Κυριακίδης, Α.Καρούσος, Π.Γεϊτσίδου, Σ.Κωνσταντινίδης,Γ.Κακοσίμ, Θ.Σμιάρης, Ι.Σταυρίδης,Α.Σταυρίδου, Μ.Σταυράκης, Σ.Αλεξίου, Δ.Κατακαλαίος, Π.Καπατσούλιας, Ι.Βασιλόπουλος,Γ.Δελής, Κ.Γιαννακόπουλος, Κ.Αντάρη, Α.Καπάι, Δ.Καβαδόπουλος, Κ.Γιαγκούδης, Α.Κουτσογιάννης, Θ.Αετόπουλος,Π.Χατζόπουλος, Ι.Αποστολίδης,Γ.Κοκκινόπουλος, Δ.Κυρκώστας, Κ.Σλούκας,Ν.Ζιγκιρίδης, Μ.Τριανταφυλλίδης, Ε.Μανουσαρίδου, Ι.Καλαϊτζής, Κ.Βλαχάκης, Σ.Ελευθεριάδης, Κ.Πουντζουκίδης, Μ.Τριανταφυλλίδης, Κ.Ευρυβιάδης, Π.Χατζόπουλος, Κ.Πουντζουκίδης, Δ.Αναστασιάδης, Δ.Υφαντίδης, Ι.Παπαιωάννου, Λ.Κουρούλι, Α.Βουλγαρίδης, Μ.Ρασίτ, Α.Χρήστου, Α.Γκάνης, Λ.Τριτάν και Σ.Νεντελκόφσκι.


 


 

 

Πληροφορίες: ufight.gr

K2_LEAVE_YOUR_COMMENT

Σιγουρευτείτε πως έχετε εισάγει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες με το σύμβολο (*). Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Top