ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ |00a0e3 (879)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ |00a0e3

Στο κύπελο καράτε Βορείου Ελλάδος  εγχρώμων και Μαύρων ζωνών που διεξήχθη στην Φλώρινα στις 19 /11/2017 μετείχε και ο Αθλητικός Σύλλογος Shotokan Καρατε «Αριστοτέλης».

Πυροβολάει η Δύναμη Κορώνειας ...

 Με 34 μετάλλια (15-Χρυσά 10-Ασημένια 9-Χάλκινα και δύο 5η θέση)

Ημέρα των ανατροπών. Νέα νίκη του Αριστοτέλη . Νίκησε εντός έδρας με 65-56 στο ντέρμπι των πρωτοπόρων τον Άτλα.

Ένα ακόμη σημαντικό στατιστικό στοιχείο μας έδωσε πριν από λίγο ο Νεκτάριος Ιωαννίδης

Βροχερή Καλημέρα φίλες και φίλοι μου.

Έχουμε αγωνιστική δράση σ'όλες τις Κατηγορίες της Ε.Π.Σ.Μ

Αναλυτικά:

ΣΑΒΒΑΤΟ 18.11.2017

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΑΟΚ Σταυρού - Ελευθεριακός 

Γήπεδο: Αγίου Βασιλείουώρα: 15.00

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Βρασίδας Βρασνών - ΠΑΟΚ Ανοιξιάς 

Γήπεδο: Βρασνών - ώρα: 15.00

 

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δράση Αρδαμερίου - Αετός Ανω Σταυρού 

Γήπεδο: Βασιλουδίου - ώρα: 15.00

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19.11.2017

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Περιστερώνα - Χελιδόνια 

Γήπεδο: Περιστερώνας - ώρα: 11.30

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηρακλής Μοδίου - Διγενής Κρυονερίου 

Γήπεδο: Μοδίου - ώρα: 11.30

 

ΜΑΣ Στίβου - Αρης Ξηροποτάμου 

Γήπεδο: Στίβου - ώρα: 15.00

 

Δάφνη Ευαγγελισμού - ΠΑΟ Ξυλούπολης 

Γήπεδο: Ευαγγελισμού - ώρα: 15.00

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μ.Αλέξ. Νέας Απολλωνίας - Εθνικός Προφήτη 

Γήπεδο: Νέας Απολλωνίας - ώρα: 15.00

 

Πηγή από το www.epsm.gr

ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΒΟΛΕΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΛΟΓΩ ΑΣΧΗΜΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ!!!

Μια καλύτερη χρονιά από την περσινή και την είσοδο στα play-off έχουν βάλει φέτος, στόχο, οι ιθύνοντες του Βρασίδα Βρασνών

Καλή εβδομάδα φίλες και φίλοι μου να έχουμε, μετά από μεγάλη "αποχή" ξανά γράφω:

Είχαμε αγωνιστική δράση σ'όλες τις κατηγορίες των πρωταθλημάτων της Ε.Π.Σ.Μ

Αναλυτικά είχαμε στην Α΄κατηγορία στον 2όμιλο

Ήττα για τον ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ μέσα στην ΚΡΙΘΙΑ με 1-0

στον 3όμιλο είχαμε ήττα  για τον ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟ ΜΑΔΥΤΟΥ μέσα στον ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟ με 2-1

και νικήφορο αποτέλεσμα με ανατροπή για την ομάδα της ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ από 2-1 κατά τις έγινε

σε λίγα λεπτά 2-3 υπέρ της μέσα στην ΕΥΚΑΡΠΙΑ.

Στην Β΄κατηγορία στον 5'ομιλο είχαμε 

Νίκη με 4-0 του ΒΡΑΣΙΔΑ ΒΡΑΣΝΩΝ με αντίπαλο τον ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ με 4-0

Ισσόπαλη η αναμέτρηση με 1-1 ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ Κ ΗΡΑΚΛΗ ΜΟΔΙΟΥ

Σπουδαίο διπλό για την ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ με 0-1 μέσα στον ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟ.

Στην Γ΄κατηγορία στον 4'ομιλο έιχαμε την

Ήττα του ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ με 1-0 στην ΓΕΡΑΚΑΡΟΥ

Σπουδαίο διπλό του ΑΕΤΟΥ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ με 0-1 μέσα στο ΠΡΟΦΗΤΗ όπου έχασε για δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρα.

(10η αγωνιστική)

ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ 0 0 ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ
ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1 1 ΔΟΞΑ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ
ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ 2 1 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ
ΠΑΝΟΡΑΜΑ 3 1 ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν.ΚΡΗΝΗΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 1 2 ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ 1 2 ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ 1 0 ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ  24 0 23-8  7-3-0  12-2  5-0-0  11-6  2-3-0 
ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ  20 0 24-6  6-2-1  13-1  3-1-0  11-5  3-1-1 
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ  17 0 26-11  5-2-2  22-3  4-0-0  4-8  1-2-2 
ΔΟΞΑ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ  17 0 16-15  5-2-3  8-7  3-1-1  8-8  2-1-2 
ΠΑΝΟΡΑΜΑ  17 0 20-19  5-2-3  8-6  3-1-1  12-13  2-1-2 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  15 0 18-10  4-3-2  10-7  2-1-2  8-3  2-2-0 
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν.ΚΡΗΝΗΣ  15 0 15-16  4-3-3  10-9  3-1-1  5-7  1-2-2 
ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ  13 0 12-7  3-4-2  4-2  1-2-1  8-5  2-2-1 
ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  13 0 10-15  3-4-3  8-4  2-3-0  2-11  1-1-3 
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ  11 0 7-6  3-2-4  4-2  2-2-1  3-4  1-0-3 
ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ  9 0 9-19  3-0-6  7-10  2-0-3  2-9  1-0-3 
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  8 0 14-21  2-2-5  13-11  2-2-2  1-10  0-0-3 
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ  5 0 13-22  1-2-5  4-10  1-1-2  9-12  0-1-3 
ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  4 0 8-22  1-1-7  4-12  0-1-3  4-10  1-0-4 
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ  2 0 9-27  0-2-6  3-8  0-1-2  6-19  0-1-4 

 (8η αγωνιστική)

ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 2 3 ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ 4 0 ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 0 1 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 2 1 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 1 0 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 2 1 ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ 1 2 ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  17 0 11-5  5-2-1  8-4  3-1-1  3-1  2-1-0 
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ  16 0 15-10  5-1-2  10-4  3-0-1  5-6  2-1-1 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  16 0 13-9  5-1-2  7-3  3-0-0  6-6  2-1-2 
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ  14 0 20-12  4-2-2  14-6  3-0-1  6-6  1-2-1 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ  14 0 13-8  4-2-2  9-3  3-2-0  4-5  1-0-2 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ  14 0 10-7  4-2-2  5-3  2-2-0  5-4  2-0-2 
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ  11 0 12-10  3-2-3  7-4  2-1-1  5-6  1-1-2 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ  11 0 10-11  3-2-3  4-8  0-1-2  6-3  3-1-1 
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ  10 0 11-11  3-1-4  4-5  1-1-2  7-6  2-0-2 
ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  10 0 11-14  3-1-4  5-4  2-1-1  6-10  1-0-3 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ  8 0 5-6  2-2-4  3-5  1-1-3  2-1  1-1-1 
ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ  8 0 15-23  2-2-4  11-10  2-1-1  4-13  0-1-3 
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ  7 0 9-16  2-1-5  1-5  0-0-3  8-11  2-1-2 
ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ  1 0 7-20  0-1-7  2-8  0-0-4  5-12  0-1-3 

 

(7η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ 1 1 ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ 4 0 ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 2 0 Μ.ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ
ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 0 1 ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 1 0 ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ
ΠΑΟ ΞΥΛΟΥΠΟΛΗΣ 2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ  14 0 14-10  4-2-1  7-5  2-1-1  7-5  2-1-0 
ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ  13 0 11-5  4-1-1  8-5  2-1-1  3-0  2-0-0 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ  11 0 14-6  3-2-0  7-3  1-2-0  7-3  2-0-0 
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ  11 0 15-16  3-2-2  9-5  3-0-1  6-11  0-2-1 
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ  10 0 18-10  3-1-2  10-4  2-1-0  8-6  1-0-2 
ΠΑΟ ΞΥΛΟΥΠΟΛΗΣ  10 0 11-5  3-1-1  3-2  1-1-0  8-3  2-0-1 
Μ.ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ  10 0 7-9  3-1-3  5-5  2-0-1  2-4  1-1-2 
ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  8 0 11-10  2-2-2  2-3  0-1-1  9-7  2-1-1 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ  8 0 13-14  2-2-3  9-6  2-0-1  4-8  0-2-2 
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ  7 0 15-14  2-1-3  12-6  2-0-1  3-8  0-1-2 
ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ  6 0 4-10  1-3-3  4-8  1-1-2  0-2  0-2-1 
ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ  4 0 8-16  1-1-5  5-5  1-1-1  3-11  0-0-4 
ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ  -1 -2 0-16  0-1-5  0-3  0-1-2  0-13  0-0-3 


ΑΟ ΘΡΑΚΗΣ 1 3 ΔΡΑΣΗ ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ
ΔΟΞΑ ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ 1 0 Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ 0 1 ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός εκτός
ΔΡΑΣΗ ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ  12 0 12-4  4-0-1  4-2  2-0-0  8-2  2-0-1 
ΔΟΞΑ ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ  10 0 9-5  3-1-1  6-3  2-1-0  3-2  1-0-1 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ  7 0 7-7  2-1-2  5-6  1-0-2  2-1  1-1-0 
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ  7 0 5-7  2-1-2  1-2  1-0-1  4-5  1-1-1 
ΑΟ ΘΡΑΚΗΣ  6 0 10-11  2-0-3  5-6  1-0-2  5-5  1-0-1 
Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ  -3 -4 3-12  0-1-4  2-4  0-1-1  1-8  0-0-3 

 

 

 Πηγή από το www.epsm.gr

Έχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο, οι κορασίδες του Αριστοτέλη Σταυρού επικράτησαν στην Ηλιούπολη του ΕΟ Σταυρούπολης με 19-45.

Με μεγάλη έκπληξη , είναι η αλήθεια, πληροφορηθήκαμε την απόφαση της ΕΠΣΜ που αφορούσε την αναμέτρηση της ομάδας μας εκτός έδρας με την Αστραπή Μεσαίου, αναμέτρηση που διεκόπη μετά από εισβολή ‘’φιλάθλων’’ εντός  ενός κατ’ επίφαση αγωνιστικού χώρου  , το οποίο πιο πολύ έμοιαζε με αλάνα που ζούσαμε ξέγνοιαστες στιγμές κατά τα παιδικά μας χρόνια, παρά με γήπεδο που δύναται να διεξαχθεί επίσημος αγώνας, καθώς οι κερκίδες, οι πάγκοι κι ο αγωνιστικός χώρος αποτελούν ‘’τριάδα ομοούσια και αδιαίρετη’’ χωρίς την παραμικρή διαχωριστική κατασκευή , με αποτέλεσμα να είναι κάτι παραπάνω από εύκολη η πρόσβαση από τον κάθε τυχάρπαστο. Η απόφαση της Ένωσης για συνέχιση του αγώνα σε ουδέτερο γήπεδο από το λεπτό που σημειώθηκε διακοπή , αιτιολογήθηκε ως ‘’διακοπή χωρίς υπαιτιότητα κάποιας από τις δύο ομάδες’’. Αυτό μπορεί να συνέβη σε δύο περιπτώσεις:  Είτε κατά την ώρα του αγώνα είχαμε ακραία καιρικά φαινόμενα που καθιστούσαν αδύνατη τη συνέχιση της αναμέτρησης , είτε είχαμε εισβολή εντός αγωνιστικού χώρου μερίδας εργαζομένων, συνταξιούχων, συμβασιούχων ή άλλης κοινωνικής ομάδας που θέλησαν με αυτόν τον τρόπο να διαμαρτυρηθούν για περικοπές μισθών και συντάξεων. Λυπούμαστε που θα στενοχωρήσουμε κάποιους , αλλά δεν είχαμε καμιά από τις δύο περιπτώσεις. Οι ‘’φίλαθλοι’’ που εισέβαλαν στο γήπεδο , δυστυχώς και πάλι για κάποιους, είχαν ταυτότητα . Και λυπούμαστε ακόμα περισσότερο που η συγκεκριμένη απόφαση της ΕΠΣΜ, θα δημιουργήσει το λεγόμενο ‘’δεδικασμένο’’, καθώς σε ανάλογη μελλοντική περίπτωση , όταν κάποια άλλη ομάδα θα θέλει επιτακτικά τη νίκη για να πετύχει το στόχο της που μπορεί να είναι το πρωτάθλημα, η είσοδος στα play-off ή η παραμονή στην κατηγορία και βλέπει ότι ‘’το πράμα στραβώνει’’ , είναι πολύ πιθανόν να υποκινήσει την εισβολή ‘’κοινωνικής ομάδας που διαμαρτύρεται ‘’ , ώστε να διακοπεί ο αγώνας και να διεξαχθεί πιο ήρεμα και με πιο καθαρό μυαλό  10 μέρες πιο μετά. Ας μην ξεχνάει όμως η πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΣΜ ότι αποφάσεις σαν αυτή που αφορά την ομάδα μας, προάγουν τη βία και τη χρησιμοποίηση αθέμιτων μέσων ενάντια στην ευγενή άμιλλα και στο ποδόσφαιρο ως άθλημα.

ΤΟ ΔΣ του ΠΑΟΚ Σταυρού επιφυλάσσεται παντός νομίμου δικαιώματος για την υπεράσπιση του κόπου και του ιδρώτα των παικτών της ομάδας μας.

Υ.Γ  Αν παρεπιμπτόντως χαλάμε το γλυκό επειδή δεν βρισκόμαστε εντός των ευρύτερων ορίων του Δήμου Θεσσαλονίκης, ας μας το πει κάποιος . Δεν είναι ντροπή. Να ξέρουμε και μεις τι να κάνουμε.

Σελίδα 3 από 63
Top