ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ |00a0e3 (879)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ |00a0e3

Εύκολο απόγευμα για τον Αριστοτέλη και νίκη με 81-44. Τα ΣΑΕ Αστέρια ήρθαν με 7 παίκτες και μόνο για να πάρουν τον βαθμό της ήττας. Οι φίλαθλοι της ομάδας γέμισαν για ακόμα μια φορά το γήπεδο και η ομάδα τους πρόσφερε ένα ωραίο παιχνίδι με ρυθμό και πολλούς αιφνιδιασμούς.

Η Δύναμη Κορώνειας έδωσε (Δυναμικά) το παρών της στο

KARATE OPEN SERIES 2018 στην Λαμία

Καλημέρα φίλες και φίλοι μου...

Έχουμε αγωνιστική δράση των πρωταθλημάτων Α΄Κ΄Β Κατηγορίας γιατί η Γ΄μας τελείωσε για φέτος,

οπού θα μας επιφυλάξουν πολλές συγκινήσεις.

Καλή Επιτυχία σ όλους.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΣΑΒΒΑΤΟ 21.04.2018

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

Αρης Ξηροποτάμου - ΠΑΟ Ξυλούπολης 
Γήπεδο: Ξηροποτάμου - ώρα: 17.00

Δόξα Δρυμού - ΠΑΟΚ Ανοιξιάς 
Γήπεδο: Δρυμού - ώρα: 17.00

Βρασίδας Βρασνών - Νέστωρ Οσσας 
Γήπεδο: Βρασνών - ώρα: 17.00 

Ηρακλής Μοδίου - Απόλλων Ζαγκλιβερίου 
Γήπεδο: Μοδίου - ώρα: 17.00

Δάφνη Ευαγγελισμού - Μ.Αλέξ. Μελισσοχωρίου 
Γήπεδο: Ευαγγελισμού - ώρα: 17.00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΚΥΡΙΑΚΗ 21.04.2018

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(28η αγωνιστική)

ΑΕ Αμπελοκήπων - ΠΑΟΚ Σταυρού 
Γήπεδο: Δημ.Αμπελοκήπων (πλαστικό) - ώρα: 12.00

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική)

Θύελλα Περιστερώνα - Κεραυνός Ωραιοκάστρου 
Γήπεδο: Περιστερώνας - ώρα: 17.00

Ελλήσποντος Μαδύτου - Εθνικός Πυλαίας 
Γήπεδο: Μαδύτου - ώρα: 17.00

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πηγή από το www.epsm.gr

Καλησπέρα καλή εβδομάδα σ'όλους με υγεία εύχομαι ολόψυχα.

Είχαμε αμφίροπες αναμετρήσεις το Σαββατοκύριακο που πέρασε

Στην Ά Κατηγορία στον Β΄ Όμιλο

έιχαμε την σπουδαία νίκη του ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ με αντίπαλο την ομάδα του Πανοράμος με 1-0

όπου ο τοπικός ΠΑΟΚ αν ξεκινούσε καλύτερα από την αρχή του Πρωταθλήματος θα είχε άλλη τύχη καλύτερη φυσικά.

Στον 3 Όμιλο της ίδιας κατηγορίας είχαμε την ισσοπαλία του ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ ΝΕΑΣ ΜΑΔΥΤΟΥ στο 96΄με 2-2 μέσα στα Χελιδόνια

όπου σκόραρε ο βενιαμίν της ομάδας ΠΑΣΧΑΛΗΣ οπού αγωνίζεται στη θέση του Τερματοφύλακα πολλά συγχαρητήρια του ευχόμαστε.

Νικηφόρο αποτέλεσμα για την ομάδα της ΘΥΕΛΛΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ μέσα στην πυλαία όπου αντιμετώπισε τον τοπικό Εθνικό με 0-2

2 στροφές έμειναν για το συναρπαστικό πρωτάθλημα οπου έχει καθηλώσει τους φίλαθλους τόσο για το πρωτάθλημα τόσο για τις προνομοιούχες θέσεις

των PLAY OFF k PLAY OUT τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα, παρακάτω ακολουθεί η βαθμολογία.

Στην Β΄Κατηγορία είχαμε την ήττα για την ομάδα του ΒΡΑΣΙΔΑ ΒΡΑΣΝΩΝ μέσα στην Ξυλούπολη με το σκόρ 6-0 κέρδος για την ομάδα του 

ΒΡΑΣΙΔΑ είναι ότι αγωνίστηκαν νέα παιδία οπού το Μέλλον τους ανήκει τέτοιες ενέργειες θεωρώ είναι αξιέπαινες και αξιζούν πολλά συγχαρητήρια τόσο 

για το προπονητή της ομάδας όπου τους έδωσε μεγάλη ευκαιρία τόσο για τους νέους ποδοσφαιριστές όπου άρπαξαν την ευκαιρία που τους δόθηκε.

Ήττα για την ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ μέσα στον Πολυδέντρι με 2-0.

Ισσόπαλο το τοπικό ντέρμπι μεταξύ ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ με 1-1

Στην Γ΄κατηγορία στον 4 Όμιλο 

είχαμε την τελευταία αγωνιστική ενός πρωταθλήματος παρωδία (προσωπική μου άποψη) όπου συμμετείχαν μόνο

6 ομάδες στον συγκεκριμένο όμιλο και αγωνίστηκαν μεταξύ τους 4 φορές!!!!!

Είχαμε ισσόπαλο το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα 

ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ 2-2

και νίκη για την ομάδα του ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ με 3-0 την ομάδα της Γερακαρούς.

(27η αγωνιστική)


ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ 6 0 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν.ΚΡΗΝΗΣ 1 0 ΔΟΞΑ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ
ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 1 2 ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ
ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 0 1 ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ 1 0 ΠΑΝΟΡΑΜΑ
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ 2 1 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ 1 1

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός   εκτός  
ΙΑΣΩΝ ΑΥΓΗΣ  59 0 65-15  18-5-2  38-1  10-2-0  27-14  8-3-2 
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ  59 0 58-24  18-5-3  32-6  11-2-0  26-18  7-3-3 
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ  41 0 46-29  11-8-6  32-14  7-3-3  14-15  4-5-3 
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΚΡΙΘΙΑΣ  41 0 34-25  12-5-8  22-9  8-4-1  12-16  4-1-7 
ΔΟΞΑ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ  41 0 46-41  12-5-9  34-17  10-1-2  12-24  2-4-7 
ΠΑΝΟΡΑΜΑ  41 0 50-46  12-5-8  29-19  8-2-3  21-27  4-3-5 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  36 0 41-37  10-6-9  25-14  7-3-2  16-23  3-3-7 
ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν.ΚΡΗΝΗΣ  36 0 38-40  10-6-10  21-18  7-2-3  17-22  3-4-7 
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ  31 0 40-44  8-7-10  25-13  8-3-2  15-31  0-4-8 
ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ  30 0 35-32  7-9-9  17-17  3-5-5  18-15  4-4-4 
ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  28 0 31-42  7-7-11  18-15  5-3-4  13-27  2-4-7 
ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ  28 0 29-41  8-4-13  18-17  4-4-4  11-24  4-0-9 
ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  19 0 30-63  5-4-16  20-32  3-3-7  10-31  2-1-9 
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  18 0 26-45  3-9-13  17-18  3-6-4  9-27  0-3-9 
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ  14 0 30-75  3-5-17  14-27  3-2-7  16-48  0-3-10 

 

(24η αγωνιστική)


ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 0 2 ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ 1 3 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ 2 2 ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ
ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 4 0 ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ 1 1 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1 1 ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 2 1 ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός   εκτός  
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ  58 0 68-24  18-4-2  42-12  10-1-1  26-12  8-3-1 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ  57 0 54-18  18-3-3  30-9  10-2-0  24-9  8-1-3 
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  43 0 40-24  12-7-5  21-9  7-4-1  19-15  5-3-4 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  41 0 36-29  12-5-7  20-10  7-3-2  16-19  5-2-5 
ΑΣΤΡΑΠΗ ΔΕΝΔΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  37 0 37-31  10-7-7  18-11  7-2-3  19-20  3-5-4 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ  32 0 27-30  9-5-10  19-13  6-3-3  8-17  3-2-7 
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ  32 0 36-39  8-8-8  17-13  6-3-2  19-26  2-5-6 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ  31 0 29-41  9-4-11  15-18  4-2-6  14-23  5-2-5 
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ  30 0 31-32  8-6-10  16-18  3-4-5  15-14  5-2-5 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ  28 0 22-26  7-7-10  12-10  4-4-4  10-16  3-3-6 
ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ  26 0 31-48  8-2-14  21-19  6-1-5  10-29  2-1-9 
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ  25 0 35-47  7-4-13  22-21  5-2-6  13-26  2-2-7 
ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ  19 0 33-56  5-4-15  23-26  4-3-5  10-30  1-1-10 
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ  11 0 22-56  3-2-19  10-26  1-0-11  12-30  2-2-8 

(23η αγωνιστική)


ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ 1 1 ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 1 2 ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
ΠΑΟ ΞΥΛΟΥΠΟΛΗΣ 6 0 ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ 3 0 ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ 5 3 Μ.ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ
ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ 2 0 ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός   εκτός  
ΠΑΟ ΞΥΛΟΥΠΟΛΗΣ  49 0 51-14  15-4-2  33-7  9-2-0  18-7  6-2-2 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ  43 0 47-27  12-7-2  29-15  7-4-0  18-12  5-3-2 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ  40 0 38-30  12-4-6  16-14  4-3-4  22-16  8-1-2 
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ  39 0 49-28  12-3-6  26-11  7-2-2  23-17  5-1-4 
ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ  36 0 35-29  11-3-7  21-9  8-2-1  14-20  3-1-6 
Μ.ΑΛΕΞ. ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙΟΥ  32 0 28-33  10-2-9  14-17  6-1-4  14-16  4-1-5 
ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  31 0 40-30  8-7-6  24-15  5-2-3  16-15  3-5-3 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ  24 0 31-35  6-6-9  21-14  6-2-3  10-21  0-4-6 
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ  24 0 40-46  7-3-11  29-18  5-2-3  11-28  2-1-8 
ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ  23 0 27-29  6-5-10  17-10  4-3-3  10-19  2-2-7 
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ  23 0 31-44  6-5-11  17-14  5-0-5  14-30  1-5-6 
ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ  20 0 20-34  4-8-10  12-13  3-5-3  8-21  1-3-7 
ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ  -10 -11 1-59  0-1-20  0-22  0-1-9  1-37  0-0-11 

 

 

(20η αγωνιστική)


ΔΡΑΣΗ ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ 1 0 ΑΟ ΘΡΑΚΗΣ
Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ 3 0 ΔΟΞΑ ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ 2 2 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός   εκτός  
ΔΡΑΣΗ ΑΡΔΑΜΕΡΙΟΥ  47 0 43-17  15-2-3  27-6  10-0-0  16-11  5-2-3 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗ  37 0 30-25  11-4-5  17-7  7-1-2  13-18  4-3-3 
ΔΟΞΑ ΓΕΡΑΚΑΡΟΥΣ  30 0 32-25  9-3-8  20-10  5-3-2  12-15  4-0-6 
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ  29 0 30-22  8-5-7  19-11  5-1-4  11-11  3-4-3 
Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ  15 -4 25-35  5-4-11  14-9  3-4-3  11-26  2-0-8 
ΑΟ ΘΡΑΚΗΣ  0 -9 17-53  3-0-17  11-26  2-0-8  6-27  1-0-9 

 

Καλή συνέχεια

σ όλες τις ομάδες του Δήμου μας

Πηγή από το www.epsm.gr

 

Καλημέρα Φίλες και Φίλοι μου θέλω καταρχάς να σας πώ ένα μεγάλο συγνώμη για την μεγάλη απόχη

μου.

Από τις ενημερώσεις (Συγνώμη Χρήστο και Σούζη), στην ομάδα του volvinews.gr αλλά και σε όλους εσάς

καθώς λόγω σοβαρών επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν ήταν δυνατό.

Επειδή ομώς τα λόγια είναι περιττά 

Εύχομαι σε όλο το κόσμο ξεχωρίστα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ υγεία πάνω από όλα.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τα πρωταθλήματα οδέουν πρός το τέλος και έχουμε συναρπαστικές αναμετρήσεις όπου θα καθηλώσουν όλο το φίλαθλο κόσμο.

Και συγκεκριμένα στην Γ΄Κατηγορία στον 4όμιλο έχουμε άνοδο για όμαδα του Δήμου μας τον ΕΘΝΙΚΟ ΠΡΟΦΗΤΗ όπου τερμάτισε στην 2 θέση του βαθμολογικού πίνακα

του ευχόμαστε ολόψυχα πολλά συγχαρητηρία σ όλα τα παιδία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα για το Σαββατοκύριακο 14-15 Απριλίου 2018 είναι ως εξής.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2018

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

(24η αγωνιστική)

Εθνικός Πυλαίας - Θύελλα Περιστερώνα 
Γήπεδο: Δημ.Πυλαίας (χόρτο) - ώρα: 17.00

Χελιδόνια - Ελλήσποντος Μαδύτου 
Γήπεδο: Τριανδρίας - ώρα: 17.00

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

(23η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ Ανοιξιάς - Αρης Ξηροποτάμου 
Γήπεδο: Ανοιξίας - ώρα: 17.00

Νέστωρ Οσσας - ΜΑΣ Στίβου ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ 3-0 α.α.

Ποντιακός Πολυδενδρίου - Δάφνη Ευαγγελισμού 
Γήπεδο: Πολυδενδρίου (Λαγκαδά) - ώρα: 17.00

ΠΑΟ Ξυλούπολης - Βρασίδας Βρασνών 
Γήπεδο: Αγίου Βασιλείου - ώρα: 17.00

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(20η αγωνιστική)

Μ.Αλέξ. Νέας Απολλωνίας - Δόξα Γερακαρούς 
Γήπεδο: Νέας Απολλωνίας - ώρα: 17.00

Αετός Ανω Σταυρού - Εθνικός Προφήτη 
Γήπεδο: Σταυρού - ώρα: 17.00

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΚΥΡΙΑΚΗ 15.04.2018

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

(27η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ Σταυρού - Πανόραμα 
Γήπεδο: Σταυρού - ώρα: 12.00

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ευχόμαστε ολόψυχα καλή επιτυχία σ όλες τις ομάδες του Δήμου μας 

Πηγή από το www.epsm.gr

 

Σήμερα λόγω διεξαγωγής του 13ου Διεθνούς Μαραθώνιου Δρόμου «ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ», ο οποίος θα ξεκινήσει από την Παλαιά Πέλλα και θα καταλήξει στον Λευκό Πύργο,

Καταρρίπτοντας, για μια ακόμη χρονιά, το ρεκόρ συμμετοχών, θα διεξαχθεί την Κυριακή (1/4), ο Διεθνής Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος". Διοργάνωση που μετρά, πλέον, 13 χρόνια ζωής και αφορά τη διαδρομή των 42.195μ, από την Πέλλα ως το άγαλμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου, στην παραλία της Θεσσαλονίκης.

Νίκη στο ντέρμπι για το ανδρικό του Αριστοτέλη αφού επιβλήθηκε των Μετεώρων μέσα στην Πολίχνη με 57-65.

Το χρυσό μετάλλιο στο νεοσύστατο Europa Cup κατέκτησε η εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης των γυναικών.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ ΑΣΕΘ 2018:

Σελίδα 1 από 63
Top