• μέγεθος γραμματοσειράς +

23 Νοεμβρίου 2015
(0 ψήφοι)
K2_ITEM_AUTHOR

PAOK-GOAL-1230x410Με δύο γκολ του Πρόκου, ένα του Καρακίτσου και ένα του Καβάζη, ο ΠΑΟΚ Σταυρού συνέτριψε τον Ευαγγελισμό με 4-0, παραμένοντας μόνος πρώτος στον 5ο όμιλο και έχοντας αέρα τεσσάρων βαθμών από την 2η θέση.

Ο «Δικέφαλος» μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει τη νίκη ουσιαστικά

από το πρώτο ημίχρονο. Με το… καλημέρα, 1-0 από τον Καρακίτσο στο 5ο λεπτό,  το 2-0 και το 3-0 από τον Πρόκο ενώ το 4-0 διαμορφώθηκε από τον Καβάζη στο 35′. Όλα τα… λεφτά ήταν το δεύτερο προσωπικό γκολ του Πρόκου, ο οποίος με μια.. οβίδα έξω από τη μεγάλη περιοχή, έγραψε το 3-0.

Στην επανάληψη, οι «ασπρόμαυροι» έκαναν συντήρηση δυνάμεων, με τον Πέτρο Σαλέπη να δίνει χρόνο συμμετοχής και στα νεαρά παιδιά της ομάδος.  Με αυτή τη νίκη, ο αήττητος ΠΑΟΚ Σταυρού σπάει τα… κοντέρ και στα στατιστικά, διαθέτοντας την παραγωγικότερη επίθεση (23 γκολ/8 αγ.) και την καλύτερη άμυνα του ομίλου (7 γκολ παθητικό) μαζί με τον Εθνικό Σοχού.

ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ 4-0

Σκόρερ: Καρακίτσος 5′, Πρόκος 12′, 25′, Καβάζης 35′

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ Σταυρού: Έλβις, Νουράκης, Θεολογάκης, Χατζηλάρι, Σαλέπης, Μπελές, Καβάζης, Καρακίτσος, Τσαναξής, Ταξιάρχου, Πρόκος
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τσίτσος, Μηνασίδης και Γιαννούλης